Czyszczenie i konserwacja boisk ze sztuczną trawą wypełnioną granulatem


Czynniki negatywnie wpływające na stan nawierzchni tj.: kurz, śmieci, pyłki roślinne czy liście mogą spowodować szybką degradację nawierzchni boiska. Systematyczne czyszczenie i konserwacja znacznie wydłużają żywotność sztucznej trawy oraz wpływają na komfort jej użytkowania.

*

Orlik Serwis zapewni Państwu rzetelną i profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie. W zależności od rodzaju oraz intensywności użytkowania nawierzchni, doradzimy Państwu jak najefektywniej dbać o jej stan techniczny.

Oferujemy między innymi kompleksową pielęgnację składającą się z czterech etapów:

  • usunięcie zanieczyszczeń z zewnętrznej warstwy nawierzchni boiska
  • rozluźnienie zbitego granulatu i rozprostowanie włókien syntetycznej trawy, wydostanie wypełnienia na powierzchnię
  • usunięcie zanieczyszczeń z wewnętrznej warstwy nawierzchni boiska, ponowne rozprowadzenie oczyszczonego granulatu na nawierzchnię
  • równomierne rozprowadzenie granulatu na całej powierzchni oraz rozprostowanie włókien trawy

W przypadku intensywnie eksploatowanej nawierzchni, zalecamy intensyfikację działań konserwacyjnych.

Systematyczne oraz profesjonalne czyszczenie powierzchni boiska ułatwia odprowadzanie wody powierzchniowej. Zapobiega to podmakaniu boiska oraz występowaniu mchu i glonów, a także chroni nawierzchnię przed zmianami właściwości fizycznych.

Zgodnie z wymogami producentów konserwacja sztucznej trawy musi być wykonana przy użyciu specjalistycznych maszyn.

Nie należy dopuszczać do nadmiernego zabrudzenia nawierzchni, które powoduje przyspieszone jej zużycie. Konieczne jest zatem okresowe czyszczenie murawy

Zalecenie warunkujące gwarancję producentów sztucznej trawy.

Okresowa konserwacja jest zatem warunkiem utrzymania gwarancji producenta.

Orlik Serwis jest jedną z niewielu firm w kraju, która wykorzystuje profesjonalne maszyny czyszczące. Najnowszej generacji urządzenia jakimi dysponujemy, służą do czyszczenia i konserwacji syntetycznych nawierzchni z wypełnieniem oraz innych w pełni syntetycznych nawierzchni sportowych. Spełniamy wymagania nie tylko producentów syntetycznych nawierzchni, ale również UEFA i FIFA.

Kontakt Napisz do nas


Dzięki przeprowadzonym przez naszą firmę usługom, już kilkaset obiektów sportowych na terenie całego kraju, utrzymuje wysoką jakość nawierzchni i parametry bezpieczeństwa boiska.

Orlik Serwis
ul. Boczna 12, 64-700 Czarnków
telefon: +48 695 661 628
e-mail: biuro@orlikserwis.pl
Orlik Serwis

Zapraszamy do współpracy!