Uzupełnianie granulatu na sztucznych nawierzchniach sportowych


Sztuczne nawierzchnie sportowe, wymagają systematycznego uzupełniania.

Proces niszczenia spowodowany przez wiatr, wodę oraz siłę grawitacji powoduje systematyczne zmniejszanie się objętości wypełnienia. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również czynnik ludzki – materiał wypełniający jest wynoszony również pod obuwiem użytkowników boiska.

Podobnie jak gleba, powierzchnia boiska ulega procesom niszczenia, co może skutkować:

  • załamaniem i odkształceniem źdźbeł trawy
  • zakłóceniem działania systemu drenażowego
  • zmniejszeniem elastyczności oraz sprężystości powierzchni boiska

Zbyt mała ilość wypełnienia powoduje powstanie zbitej i twardej powłoki, która nie przepuszcza wody. Opady atmosferyczne zbierają się wtedy na powierzchni boiska, ponieważ nie przesiąkają do systemu drenażowego znajdującego się pod płytą boiska. Na powierzchni tworzą się wtedy idealne warunki do rozwoju np. mchów i grzybów. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo użytkowania boiska, które staje się coraz bardziej śliskie.

Uzupełnienie granulatu jest integralnym elementem przeprowadzenia konserwacji boiska. Dzięki spulchnieniu powierzchni i dosypaniu świeżego materiału wypełniającego, umożliwiamy nie tylko odpływ wody z powierzchni boiska, ale także stałą strukturę podłoża.

Kontakt Napisz do nas


Dzięki przeprowadzonym przez naszą firmę usługom, już kilkaset obiektów sportowych na terenie całego kraju, utrzymuje wysoką jakość nawierzchni i parametry bezpieczeństwa boiska.

Orlik Serwis
ul. Boczna 12, 64-700 Czarnków
telefon: +48 695 661 628
e-mail: biuro@orlikserwis.pl
Orlik Serwis

Zapraszamy do współpracy!